top of page

Tapytoja Kunigunda Dineikaitė

Jul 28, 2024

Aliejinės tapybos pamokas „Balto Kubo“ studijoje vedanti Kunigunda Dineikaitė yra unikali Lietuvos menininkė, kurios tapybos darbai išsiskiria ypatingu emociniu gilumu ir subtiliu spalvų žaismu.



Gimusi 1982 metais, ji 2004 metais baigė tapybos studijas Vilniaus dailės akademijoje, o vėliau tęsė mokslus Sasekso universitete, Vest Dyno koledže Didžiojoje Britanijoje. Jos profesinė karjera buvo įvairiapusė – nuo dėstytojos darbo Lietuvos edukologijos universitete iki tapybos studijos „Baltas kubas“ įkūrimo 2015 metais.


K. Dineikaitės kūryba yra savita ir poetiška, ją galima apibūdinti kaip dialogą su laiku ir erdve. Ji pati sako: „Tapau, nes tai mano užkalbėti peizažai, mano istorijos, tai aš.“ Jos darbuose atsispindi gilus, autentiškas metapajautiminis peizažo suvokimas, kuriame laikas ir erdvė susilieja į vientisą, stebuklingą pasaulį. Tapytoja siekia įamžinti lėto laiko grožį, virsmo akimirkas ir subjektyvias patirtis, kurias perteikia per abstrakčias, ryškių spalvų kompozicijas.


Kunigunda Dineikaitė yra surengusi daugiau nei 15 personalinių parodų Lietuvoje bei dalyvavusi grupinėse parodose įvairiose šalyse, įskaitant JAV, Vokietiją, PAR, Indiją ir Didžiąją Britaniją. Jos darbai, dažnai didelio formato drobėse, pasižymi vitališku koloritu ir ekspresyviu potėpiu, kuris perteikia gilius asmeninius jausmus bei išgyvenimus.

Menininkės kūryba yra ne tik vizualiai įspūdinga, bet ir kupina emocinės ir psichologinės jėgos. Jos paveikslai atspindi tylą, grožį, kartais žiaurumą, asmenines kovas ir pergales, o kiekvienas potėpis – tarsi burtažodis, kurio pagalba ji kuria savo unikalų pasaulį. Dineikaitės darbai persmelkti jautrumu, vedančiu žiūrovus per nepajudinamus pasakojimus, apmąstymus bei švelnumo akimirkas.


Kunigunda Dineikaitė – tai menininkė, kurios kūryba yra tarsi savotiška gyvenimo poezija, užkalbanti ir kurianti stebuklingus peizažus, kupinus asmeninių prisiminimų, svajonių ir gilių egzistencinių apmąstymų.


Daugiau Kunigundos Dineikaitės darbų rasite https://www.kunigunda.art/

bottom of page